چراغ سبز ترامپ به عملیات سایبری آمریکا علیه روسیه

به گزارش وبلاگ گردشگری، بر اساس گزارش یک شبکه آمریکایی، دونالد ترامپ شخصا با انجام یک عملیات سایبری برای مقابله با تلاشهای عوامل یک مرکز سایبری در روسیه موافقت نموده است.

چراغ سبز ترامپ به عملیات سایبری آمریکا علیه روسیه

به گزارش وبلاگ گردشگری، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بر اساس گزارش ان.بی.سی، در زمان برگزاری انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا در سال 2018، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، شخصا انجام یک عملیات سایبری برای مسدود کردن دسترسی اینترنتی یک سازمان روسیه ای موسوم به آژانس تحقیقات اینترنت روسیه را تایید نموده است.

شبکه ان.بی.سی نیوز با استناد به منابع مطلع به این عملیات نوشته، این تهاجمی ترین عملیات دولت ترامپ برای مقابله با دخالتهای روسیه در انتخابات آمریکا بوده است.

پیشتر جامعه اطلاعاتی آمریکا، روسیه را به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 این کشور متهم نموده بود اما روسیه بارها هر گونه دخالت و یا اقدامش برای تاثیرگذاری بر انتخابات در آمریکا و دیگر کشورها را رد نموده است. طبق گفته دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، این ادعا ها کاملا بی اساس هستند. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه هم عنوان نموده که هیچ مدرکی وجود ندارد که این ادعا را تایید کند.

کاخ سفید، رفتارهای متفاوتی در قبال این موضوع داشته است. در نشست خبری روسای جمهور دو کشور در شهرهلسینکی فنلاند در ژوئیه سال 2018، دونالد ترامپ گفت دو طرف از بابت این مناقشه مربوط به دخالت روسیه در انتخابات مسئول هستند و این موضعش باعث سرازیر شدن سیلی از نقدها علیه او در آمریکا شد و تاکید می نماید و این که هیچ سند و مدرکی از دخالت روسیه در انتخابات آمریکا مشاهده ننموده است. او با این حال یک هفته بعد از این نشست اعلام می نماید که به اشتباه این صحبتها را مطرح نموده و میخواسته برعکس این صحبتها را مطرح کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "چراغ سبز ترامپ به عملیات سایبری آمریکا علیه روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چراغ سبز ترامپ به عملیات سایبری آمریکا علیه روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید