موزه هنرهای کاربردی فرانکفورت میزبان نمایشگاه مدمعاصر مسلمانان شد

به گزارش وبلاگ گردشگری، خبرنگاران :نمایشگاه مد معاصر مسلمانان به عنوان اولین نمایشگاه مد اسلامی در اولین ایستگاه اروپایی، مهمان موزه هنرهای کاربردی فرانکفورت شده است.

موزه هنرهای کاربردی فرانکفورت میزبان نمایشگاه مدمعاصر مسلمانان شد

به گزارش خبرگزاری مهر، مد معاصر مسلمانان عنوان اولین نمایشگاه مد اسلامی در دنیا است که سال گذشته، به ابتکار مکس هولاین، مدیر اتریشی الاصل مرکز موزه هنرهای زیبا سانفرانسیسکو در ایالات متحده آمریکا افتتاح شد و در حال حاضر در اولین ایستگاه اروپایی، مهمان موزه هنرهای کاربردی فرانکفورت شده است.

برای انتخاب طرح ها، مسئولان موزه سانفرانسیسکو بر روی کار طراحانی از خاورمیانه، مالزی، اندونزی، اروپا و ایالات متحده متمرکز شدند. نمایشگاه مد معاصر مسلمانان، شباهت های پوشش زنان مسلمان دنیا را در کنار ویژگی های پوشش هر منطقه نشان می دهد. این نمایشگاه در واقع تصویری از مد معاصر اسلامی در دنیا است و ابعاد اجتماعی، مذهبی و سیاسی زندگی مسلمانان را نیز نشان می دهد.

نمایشگاه مد معاصر مسلمانان بیانگر ایده های زنان مسلمان در حوزه مد اسلامی است و نشان می دهد که چگونه شرکت های بین المللی مد با خلاقیت های خود لباس مناسب زنان مسلمان را بر اساس مد معاصر طراحی می نمایند. در سال های اخیر، نیازهای مصرف نمایندگان مسلمان، نقش مهمی در صنعت مد دنیا پیدا نموده است. با بیش از 1.8 میلیارد مسلمان در سرتاسر دنیا، طبیعی است که سبک های متنوعی برای لباس های اسلامی وجود داشته باشد. با این حال، غربی ها بر این تصور هستند که تمام زنان مسلمان لباس هایی یک شکل به تن دارند. بنابراین به اعتقاد بسیاری، وجود چنین نمایشگاهی از اهمیت زیادی برخوردار است و سانفرانسیسکو و فرانکفورت به دلیل تنوع فرهنگی و قومی، مکان مناسبی برای برگزاری آن هستند.

امروزه در حدود 250 هزار مسلمان در خلیج سانفرانسیسکو زندگی می نمایند. بنابراین، اولین نمایشگاه بین المللی مد اسلامی در موزه هنرهای زیبای این شهر برپا شد که جمعیت زیادی از مسلمانان را در خود جای داده است. فرانکفورت نیز یکی از شهرهای تجاری اروپا است که 53 درصد از شهروندان آن را مهاجران تشکیل می دهند. بدین ترتیب دهه هاست که مسلمانان بخشی از سیمای شهرهای سانفرانسیسکو و فرانکفورت هستند. علاوه بر نمایش 80 مجموعه از طرح های لوکس در نمایشگاه مد معاصر مسلمانان، لباس های غیررسمی و ورزشی نیز در قالب عکس های مستند و مد به نمایش گذاشته شده است.

همچنین بخش دیگری از نمایشگاه به وبلاگ نویسان و افراد تأثیرگذار در شبکه های اجتماعی اختصاص دارد که به مد اسلامی می پردازند. آنها بر این تصور هستند که برای مد اسلامی در مجله ها و روزنامه های چاپی و سنتی، جایی وجود ندارد. در داخل نمایشگاه موزه هنرهای کاربردی فرانکفورت، علاوه بر کاتالوگ انگلیسی، توضیحاتی به آلمانی نیز وجود دارد.

نمایشگاه مد معاصر مسلمانان تا پانزدهم سپتامبر امسال در موزه هنرهای کاربردی فرانکفورت برپاست.

منبع: همشهری آنلاین

به "موزه هنرهای کاربردی فرانکفورت میزبان نمایشگاه مدمعاصر مسلمانان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه هنرهای کاربردی فرانکفورت میزبان نمایشگاه مدمعاصر مسلمانان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید