مسئول فرانسوی: واکنش ایران به فشارهای آمریکا منطقی و قابل درک است

تهران - خبرنگاران - مدیر موسسه روابط بین الملل و راهبردی فرانسه روز چهارشنبه با اشاره به تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران، تاکید نمود که واکنش تهران به اینگونه فشارها کاملا منطقی و قابل درک است.

مسئول فرانسوی: واکنش ایران به فشارهای آمریکا منطقی و قابل درک است

به گزارش پایگاه اینترنتی موسسه روابط بین الملل و راهبری فرانسه، دیده بیون گفت: یک سال پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای ، ایران تصمیم گرفت اجرای بعضی از تعهدات خود را در چارچوب این توافق متوقف کند. این واکنش ایران نگرانی هایی را به دنبال داشت و موجب تشدید تنش میان واشنگتن و تهران شد و تحریم های آمریکا علیه ایران بیشتر شد.

بیون اضافه کرد: مقامات ایران پس از آنکه صبوری بسیاری به خرج دادند تصمیم گرفتند با توجه به بی تفاوتی و کم کاری کشورهای اروپایی، سطح تعهدات خود را در توافق هسته ای سال 2015 کاهش دهد. اما نباید تصور کرد که این اقدام ایران به معنای خروج از این توافقنامه است.

وی ادامه داد : در برجام بندی وجود دارد که طبق آن آژانس بین المللی انرژی اتمی می تواند به صورت ناگهانی و مرتب برای آنالیز اجرای توافق در ایران بازرسی کند. این اقدام چندین بار انجام شده است و هر بار بازرسان آژانس پایبندی ایران به تعهداتش را تایید نموده اند.

از همین رو می توان درک کرد که مقامات ایران که تنها شاهد صدور چند بیانیه در حمایت از توافق سال 2015 بودند و در عمل هیچ اقدامی صورت نگرفته است و شرکت های بزرگ غربی و به ویژه اروپایی این کشور را ترک نموده اند حالا به شدت ناراحت شده اند.

در این میان شرکت ها متهم نیستند بلکه دولت ها متهم ردیف اول هستند که جرات مخالفت با دستورات دیکته شده از سوی دولت ترامپ را ندارند. بطور قطع واکنش ایران به فشارهای مالی آمریکا و کم کاری اروپایی ها، کاملا منطقی و قابل درک است.

اروپام**9041** 1546

منبع: ایرنا

به "مسئول فرانسوی: واکنش ایران به فشارهای آمریکا منطقی و قابل درک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئول فرانسوی: واکنش ایران به فشارهای آمریکا منطقی و قابل درک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید