سفر به دشت شقایق های کالپوش

سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میامی گفت: سیزدهمین جشنواره گردشگری سفر به دشت شقایق های کالپوش 17 خرداد ماه برگزار می گردد.

سفر به دشت شقایق های کالپوش

به گزارش خبرنگاران، سیدمحمدصادق رضویان با اعلام این خبر اضافه نمود: برنامه های صبح این جشنواره در روستای حسین آباد کالپوش بخش کالپوش شهرستان میامی برگزار می گردد.

وی گفت: اجرای برنامه های شاد و مفرح، موسیقی سنتی و بازدید از مناطق نمونه گردشگری از جمله برنامه های این جشنواره است.

رضویان هدف از برگزاری این جشنواره را آشنایی گردشگران با جاذبه های طبیعی شهرستان میامی به ویژه مناطق نمونه گردشگری عنوان نمود و گفت: قرار دریافت در مجاورت پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق و پارک ملی گلستان از دیگر قابلیت های گردشگری این منطقه است.

سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میامی با بیان اینکه بخش کالپوش در 140 کیلومتری شمال شهر میامی واقع شده ادامه داد: این منطقه سرسبز و خوش آب و هوا با 14 هزار هکتار جنگل، 30 هزار هکتار مرتع و 34 هزار هکتار مزارع زیرکشت با بارندگی کافی و اراضی مستعد برای کشاورزی و جنگل داری، در فصل بهار با دشت های مملو از گل شقایق و در شهریورماه با گل های آفتابگردان و با مناظر زیبا پذیرای گردشگران زیادی از سراسر کشور است.

به گزارش خبرنگاران-راه دسترسی به این منطقه طی کردن راه فرعی میامی به کالپوش است؛ جنگل های کالپوش و دیم زارهای منطقه کالپوش در حوزه استحفاظی استان سمنان و آبریز شمالی کشور (حوزه آبریز سد گلستان) واقع شده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سفر به دشت شقایق های کالپوش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به دشت شقایق های کالپوش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید