روسیه: تحریم های آمریکا کشورها را از بخشی از حق حاکمیت خود محروم می نماید

یک دیپلمات ارشد روسی با انتقاد از تحریم ها با آثار فرامرزی آمریکا گفت که این تحریم ها، کشورها را از بخشی از حق حاکمیت خود محروم می نماید.

روسیه: تحریم های آمریکا کشورها را از بخشی از حق حاکمیت خود محروم می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین روز دوشنبه از تحریم هابا آثار فرامرزی آمریکا به شدت انتقاد کرد.

وی در پیامی در توئیتر نوشت: تحریم ها با آثار فرامرزی آمریکا در حال اعمال شدن است. واشنگتن می گوید ما اهمیتی نمی دهیم که روابط تجاری شما با ایران بر اساس قوانین بین المللی است. شما باید این روابط تجاری را متوقف کنید. اگر پیروی نکنید مجازات خواهید شد حتی اگر متحد آمریکا باشید. آمریکا کشورها را از بخشی از حق حاکمیت خود محروم می نماید. آیا شما این را دوست دارید؟

اولیانوف روز گذشته نیز در پیامی در توئیتر درباره فروپاشی برجام هشدار داد و نوشت: آمریکا از درک این موضوع عاجز است که تحریم برنامه جامع اقدام مشترک را در خطر بزرگی قرار می دهد. آمریکا در حال خارج کردن ایران از توافق هسته ای از جمله رژیم راستی آزمایی آن است. از نظر عدم اشاعه هسته ای، این اقدامات کاملا سیاست غیرمسئولانه به شمار می آید. (جزئیات بیشتر)

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بعد از خروج یکجانبه از توافق هسته ای ایران با گروه 5+1 در تاریخ 18 اردیبهشت سال قبل، تحریم هایی را که ذیل برجام لغو شده بودند (از جمله تحریم های حوزه نفتی و بانکی) در دو بازه 80 و 90 روزه علیه تهران احیا کرد. اتحادیه اروپا نیز بعد از یک سال انفعال، نهایتا یک کانال ویژه اقتصادی برای تسهیل تبادلات تجاری با ایران موسوم به اینستکس ثبت کرد اما هنوز اقدام خاصی در آن صورت نگرفته است.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "روسیه: تحریم های آمریکا کشورها را از بخشی از حق حاکمیت خود محروم می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: تحریم های آمریکا کشورها را از بخشی از حق حاکمیت خود محروم می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید