دارو های خود را هوشمندانه مصرف کنید

به گزارش وبلاگ گردشگری، بطری هوشمند قرص Pill Connect مصرف به موقع قرص را به بیماران یادآوری نموده و در صورت عدم مصرف و یا کاهش ناگهانی دوز مصرفی هشدار می دهد. به گفته محققان این فناوری 100 درصد قابل اطمینان است.

دارو های خود را هوشمندانه مصرف کنید

شرکت فناوری دارویی Elucid Health با ایجاد ابزارهای نظارت بر سلامت مجازی، بیماران را تحت کنترل گرفته و فرایند مصرف دارو را برای ان ها تسهیل می نماید. به همین دلیل محققان این کمپانی اعلام کردند که بطری هوشمند قرص Pill Connect صد درصد مطمئن عمل نموده و نظارتی دائمی بر مصرف دارو در زمانهای تعیین شده دارد.

برای استفاده از این سیستم هوشمند تنها کافی است اپلیکیشن آن را در تلفن همراه خود نصب نموده و زمان دقیق مصرف قرص را در آن ثبت کنیم. با ثبت اطلاعات و داده ها، این بطری فرایند مصرف دارو را پیگیری نموده و در صورت فراموشی و یا مصرف دوباره هشدار می دهد.

این محصول جدید در عین حال بر داده ها در زمان واقعی پایبند بوده و برای جلوگیری از دوزهای از دست رفته، داده های جدید برای مصرف دوز جدید را بررسی نموده و به بیمار اطلاع می دهد. تمامی اطلاعات و داده ها در این سیستم ثبت شده و به وسیله تلفن همراه به بیمار و یا پزشک معالج ارسال می گردد. یکی دیگر از قابلیت ها یپیشرفته این سیستم آن است که به محض مصرف صحیح قرص ها، این سیستم قفل شده و اجازه مصرفی بیش از دوز تعیین شده را به کاربر نمی دهد.

لازم به ذکر است مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی در آخرین تحقیقات خود اعلام نموده است که بین 25 تا 50 درصد بیماران در سراسر دنیا داروهای خود را مصرف نمی نمایند. تنها در ایالات متحده این شرایط به مرگ 125 هزار ختم شده و 10 درصد از آن ها را بار دیگر روانه بیمارستان نموده است.

منبع: ایران آنلاین

به "دارو های خود را هوشمندانه مصرف کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دارو های خود را هوشمندانه مصرف کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید