تظاهرات وکلای الجزایری در اعتراض به نامزدی بوتفلیقه؛ درخواست برای تعویق انتخابات

وکلای الجزایری امروز در اعتراض به نامزدی عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور کنونی این کشور در انتخابات ریاست جمهوری تظاهرات کردند.

تظاهرات وکلای الجزایری در اعتراض به نامزدی بوتفلیقه؛ درخواست برای تعویق انتخابات

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از العربی الجدید، وکلای الجزایری امروز پنجشنبه در اعتراض به نامزدی عبدالعزیز بوتفلیقه در انتخابات ریاست جمهوری و نقض قانون اساسی در این کشور ده ها راهپیمایی و تجمع برگزار کردند.

بر اساس این گزارش وکلای الجزایری خواهان احترام به قانون اساسی در آنالیز پرونده ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری شدند.

ده ها وکیل الجزایری به سمت مقر شورای قانون اساسی این کشور رفتند تا نامه اعتراض خود به نامزدی بوتفلیقه را تقدیم الطیب بعلیز رئیس این شورا نمایند.

این در حالی است که نیروهای امنیتی الجزایر با ایجاد حلقه امنیتی کوشش کردند که مانع عزیمت وکلا به سمت شورای قانون اساسی شوند اما وکلا این حلقه را در هم شکسته و خود را به مقر شورای قانون اساسی رساندند.

وکلای الجزایری خواهان تعویق انتخابات ریاست جمهوری و تشکیل دولتی توافقی که دارای اختیارات اجرایی کامل باشد شدند.

بوتفلیقه امروز در اولین واکنش به تظاهرات مردمی که در مخالفت با اعلام نامزدی وی برای انتخابات ریاست جمهوری آینده برگزار شده است، درباره نفوذ طرف های داخلی و خارجی به تظاهرات مردمی هشدار داد.

وی که برای درمان به سوئیس رفته است، درباره بروز فتنه و ایجاد هرج و مرج و همچنین بروز بحران و مصایب در الجزایر هشدار داد.

رئیس جمهوری الجزایر در عین حال از ماهیت مسالمت آمیز تظاهرات مردمی در این کشور در مخالفت با نامزدی اش تمجید کرد.

الجزایر طی روزهای گذشته صحنه اعتراضات گسترده به تصمیم بوتفلیقه برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری برای پنجمین دوره ریاست جمهوری است. روز گذشته دستکم 10 نفر در درگیری ها کشته و 45 نفر دیگر بازداشت شدند.

انتخابات ریاست جمهوری الجزایر قرار است 18 آوریل آینده (29 فروردین) برگزار گردد و این کشور از زمان اعلام نامزدی بوتفلیقه برای انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری صحنه اعتراضات است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تظاهرات وکلای الجزایری در اعتراض به نامزدی بوتفلیقه؛ درخواست برای تعویق انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات وکلای الجزایری در اعتراض به نامزدی بوتفلیقه؛ درخواست برای تعویق انتخابات"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید